Ръководство

Директор на Агенция "Митници"

 

Павел Тонев

 

 

Назначен на 14.05.2021 г.

Πaвeл Toнeв e poдeн нa 23.11.1966 гoдинa. Имa виcшe oбpaзoвaниe пo cпeциaлнocтитe „Cчeтoвoдcтвo и ĸoнтpoл“ в УHCC и „Πpaвo“ във Beлиĸoтъpнoвcĸи yнивepcитeт „Cв. Cв. Kиpил и Meтoдий“.

Πpитeжaвa дългoгoдишeн oпит в митничecĸaтa aдминиcтpaция, ĸaтo зa пepиoдa oт aвгycт 1991 г. дo 2002 г. пocлeдoвaтeлнo e зaeмaл длъжнocтитe митничecĸи инcпeĸтop, глaвeн митничecĸи инcпeĸтop, нaчaлниĸ нa oтдeл, зaмecтниĸ-нaчaлниĸ нa митницa, нaчaлниĸ нa митницa, а в периода 2002 – 2009 г. е и директор нa Peгиoнaлнa митничecĸa диpeĸция Πлoвдив.

От ноември 2013 г. до август 2014 г. е директор на Агенция „Митници“.   

Дo нacтoящия мoмeнт e yпpaжнявaл ĸoнcyлтaнтcĸa дeйнocт в cфepaтa нa митничecĸoтo и aĸцизнoтo зaĸoнoдaтeлcтвo.

 

 


 

 

Заместник-директори на Агенция "Митници"

 

Лъчезар Кръстев

 

Павел Геренски

 

Румен Данев

 

 

 


Главен секретар на Агенция "Митници"

 

Ирена Стаменова

Irena.Stamenova@customs.bg

 


Директори на дирекции в Централно митническо управление

 

Специализирана администрация

 

Розалия Димитрова  

 директор на дирекция „Митническа дейност и методология"

Rozalia.Dimitrova@customs.bg

 

 Светла Генова

директор на дирекция „Акцизна дейност и методология"

Svetla.Genova@customs.bg

 

Георги Георгиев

с.д. директор на  дирекция „Митническо разузнаване и разследване"

zornica.zamfirova@customs.bg

 

Кольо Колев

директор на  дирекция „Информационни системи и аналитична дейност"

MSA@customs.bg

 

Александра Наумова

директор на дирекция "Централна митническа лаборатория"

Alexandra.Naumova@customs.bg

 

директор на дирекция "Последващ контрол"

delovodstvo@customs.bg

 

Гинка Конярска

директор на дирекция "Международна дейност"

Guinka.Konyarska@customs.bg

 

Обща администрация


Дарина Колева

директор на дирекция  „Финанси, управление на собствеността и обществени поръчки"

Darina.Koleva@customs.bg


Ели Стефанова

директор на дирекция „Управление на човешките ресурси"

HR-Select@customs.bg

 

Тамара Влайкова

директор на дирекция „Административно обслужване и комуникации"

Tamara.Vlaykova@customs.bg

 

Йохан Иванов

директор на дирекция „Правно-нормативна"

Yohan.Ivanov@customs.bg

 

Ваня Клифова

директор на дирекция "Национален учебен център"

NUC@customs.bg

 

Самостоятелни звена в структурата на Агенция „Митници"

 

Цвети Георгиев

ръководител на „Инспекторат"

Tzvety.Georgiev@customs.bg

 

Минко Петров

Длъжностно лице по защита на личните данни

gdpr@customs.bg

 

Георги Григоров

ръководител на Звено по сигурността

delovodstvo@customs.bg

 

Желязко Бурлаков

ръководител на Звено по мрежова и информационна сигурност

zmis@customs.bg

02/9859 4224

 

Искра Балджиева  

началник отдел „Вътрешен одит"

Iskra.Baldjieva@customs.bg

 

 

 

 


Териториални дирекции

 

Димитър Димитров

директор на Териториална дирекция Митница София

TDYugozapadna@customs.bg

 

Евелина Харизанова

директор на Териториална дирекция Митница Пловдив

TD.Mitnitsa.Plovdiv@customs.bg

 

Валери Стефанов

директор на Териториална дирекция Митница Бургас

TDMitnica_Burgas@customs.bg

 


Кирил Йорданов

 и.д. директор на Териториална дирекция Митница Варна

TDMitnicavarna@customs.bg

 


Володя  Богданов Петров

директор на    Териториална дирекция Митница Русе

TDMitnicaRuse@customs.bg


Публични координати за връзка с ръководството в Агенция „Митници” може да намерите тук