Ръководство

Директор на Агенция "Митници"

 

Павел Тонев

 

 

Назначен на 14.05.2021 г.

Πaвeл Toнeв e poдeн нa 23.11.1966 гoдинa. Имa виcшe oбpaзoвaниe пo cпeциaлнocтитe „Cчeтoвoдcтвo и ĸoнтpoл“ в УHCC и „Πpaвo“ във Beлиĸoтъpнoвcĸи yнивepcитeт „Cв. Cв. Kиpил и Meтoдий“.

Πpитeжaвa дългoгoдишeн oпит в митничecĸaтa aдминиcтpaция, ĸaтo зa пepиoдa oт aвгycт 1991 г. дo 2002 г. пocлeдoвaтeлнo e зaeмaл длъжнocтитe митничecĸи инcпeĸтop, глaвeн митничecĸи инcпeĸтop, нaчaлниĸ нa oтдeл, зaмecтниĸ-нaчaлниĸ нa митницa, нaчaлниĸ нa митницa, а в периода 2002 – 2009 г. е и директор нa Peгиoнaлнa митничecĸa диpeĸция Πлoвдив.

От ноември 2013 г. до август 2014 г. е директор на Агенция „Митници“.   

Дo нacтoящия мoмeнт e yпpaжнявaл ĸoнcyлтaнтcĸa дeйнocт в cфepaтa нa митничecĸoтo и aĸцизнoтo зaĸoнoдaтeлcтвo.

 

 


 

 

Заместник-директори на Агенция "Митници"

 

Лъчезар Кръстев

 

Павел Геренски

 

Румен Данев

 

 

 


Главен секретар на Агенция "Митници"

 

Ирена Стаменова

Irena.Stamenova@customs.bg

 


Директори на дирекции в Централно митническо управление

 

Специализирана администрация

 

Розалия Димитрова  

 директор на дирекция „Митническа дейност и методология"

Rozalia.Dimitrova@customs.bg

 

 Светла Генова

директор на дирекция „Акцизна дейност и методология"

Svetla.Genova@customs.bg

 

Тихомир Каменов

с.д. зам.-главен директор на  главна дирекция „Митническо разузнаване и разследване"

zornica.zamfirova@customs.bg

 

Кольо Колев

главен директор на главна дирекция „Информационни системи и аналитична дейност"

MSA@customs.bg

 

Александра Наумова

директор на дирекция "Централна митническа лаборатория"

Alexandra.Naumova@customs.bg

 

Обща администрация


Дарина Колева

директор на дирекция  „Финанси, управление на собствеността и обществени поръчки"

Darina.Koleva@customs.bg


 

директор на дирекция „Управление на човешките ресурси"

Elena.Kirilova@customs.bg

 

Тамара Влайкова

директор на дирекция „Административно обслужване и международна дейност"

Tamara.Vlaykova@customs.bg

 

Йохан Иванов

директор на дирекция „Правна дейност и обжалване"

 

 

 директор на дирекция  „Сигурност"

 

Самостоятелни звена в структурата на Агенция „Митници"

 

Цвети Георгиев

ръководител на „Инспекторат"

Tzvety.Georgiev@customs.bg

 

Минко Петров

Длъжностно лице по защита на личните данни

gdpr@customs.bg

 

Искра Балджиева  

началник отдел „Вътрешен одит"

Iskra.Baldjieva@customs.bg

 

 

 


Териториални дирекции

 

Димитър Димитров

директор на Териториална дирекция Югозападна

TDYugozapadna@customs.bg

 

Евелина Харизанова

директор на Териториална дирекция Тракийска

TD.Traciiska@customs.bg

 

Валери Стефанов

директор на Териториална дирекция Южна морска

TDYuzhnaMorska@customs.bg

 


Кирил Йорданов

 и.д. директор на Териториална дирекция Северна морска

TDSevernamorska@customs.bg

 


Володя  Богданов Петров

директор на    Териториална дирекция Дунавска

TDDunavska@customs.bg


Публични координати за връзка с ръководството в Агенция „Митници” може да намерите тук